خبرگزاری پامیر -->  برگزاری اولین کنفرانس روزنامه نگاری آنلاین

برگزاری اولین کنفرانس روزنامه نگاری آنلاین

 

تاریخ انتشار:   ۱۶:۲۲    ۱۳۸۹/۴/۲۶

کد خبر: 5991

منبع:

نسخه چاپی

نخستین کنفرانس علمی روزنامه نگاری آنلاین، توسط دیپارتمنت ژونالیزم دانشکده ادبیات دانشگاه هرات در تالار مولانا جامی، در دانشگاه هرات دایر گردید.

به گزارش روزنامه اتفاق اسلام، در این کنفرانس که تحت عنوان روزنامه نگاری آنلاین، تحولی شگرف در ارتباطات دایر گردید، در پهلوی هیات رهبری دانشگاه هرات، استادان و محصلان دیپارتمنت ژورنالیزم، تعدادی کثیری از خبرنگاران رسانه های آزاد محلی و بین المللی نیز شرکت نموده بودند.

به گفته احمد فیصل کریمی استاد روزنامه نگاری آنلاین در دانشگاه هرات: این نخستین بار است که در سطح کشور، دیپارتمنت ژونالیزم دانشگاه هرات سیستم روزنامه نگاری آنلاین را طراحی و تدریس آن را مطابق به نصاب درسی دیپارتمنت به پیش برده است.

پوهیالی عبدلوهاب اویس رییس دانشکده ادبیات نیز طی سخنانی، از فعالیت دیپارتمنت ژورنالیزم، روزنامه پگاه و رادیو صدای جوان به عنوان کارهای عملی محصلین به نیکویی یاد نمود.

پوهنمل میر غلام عثمان بارز حسینی رییس دانشگاه هرات، ضمن با اهمیت شمردن برگزاری کنفرانس های علمی در سطح دانشگاه هرات، برگزاری چنین کنفرانس های علمی را از راهکارهای عمده در سیر رفتن دانشگاه به سوی یک دانشگاه برتر دانست.

رییس دانشگاه گفت: روزنامه نگاری آنلاین با هزینه کمتر اطلاع رسانی را با سرعتی بالاتر میسر می سازد.

وی جایگاه ژونالیزم و خبرنگار را در نظام دیموکراتیک، جایگاه وِیژه ای دانسته نقش مهم آنها را در اطلاع رسانی دقیق و شفاف بر شمرد.

در ادامه این کنفرانس مقاله علمی تحت عنوان مزیت های روزنامه نگاری آنلاین توسط پوهیالی عادله کبیری استاد دیپارتمنت ژونالیزم ارایه گردید که مزیت های روزنامه نگاری آنلاین را نسبت به روزنامه نگاری سنتی برجسته ساخت.

در قسمتی از این کنفرانس علمی شش وبلاگ برتر محصلین دیپارتمنت ژورنالیزم که در چوکات مضمون روزنامه نگاری آنلاین فعالیت نموده اند، به حاضرین محفل معرفی گردیده و جوایزی توسط رییس و معاونین دانشگاه به مسوولان وبلاگ های متذکره اعطا گردید.

همچنان جایزه ویژه از طرف دانشجویان ژونالیزم به پاس خدمات استاد کریمی در عرصه روزنامه نگاری آنلاین توسط پوهیالی سهیلا عرفانی آمر دیپارتمنت ژونالیزم به موصوف تفویض شد.