خبرگزاری پامیر -->  شورای ولایتی هرات، در انحصار چند عضو!

اعتراض برخی نمایندگان:
شورای ولایتی هرات، در انحصار چند عضو!

شماری از اعضای شورای ولایتی هرات با ایجاد گروه نمایندگی بهتر، معترض هستند که در حال حاضر روند کار این شورا به گونه انحصاری و در دست چند فرد خاص است 

تاریخ انتشار:   ۲۱:۰۸    ۱۳۹۰/۱۲/۲

کد خبر: 11352

منبع:

نسخه چاپی

به گزارش خبرگزاری پامیر(pamirpress.com)، شماری از اعضای شورای ولایتی هرات با ایجاد گروه نمایندگی بهتر، معترض هستند که در حال حاضر روند کار این شورا به گونه انحصاری و در دست چند فرد خاص است.

برخی از اعضای شورای ولایتی هرات در گفتگوهای ویژه با خبرگزاری پامیر، هدف از ایجاد گروه نمایندگی برتر که متشکل از یازده عضو این شورا می باشد را رفع نواقص کار این شورا و جلوگیری از اعمال انحصارگرایی و خودسرانه برخی از اعضای این شورا عنوان می کنند.

هر چند این نمایندگان مردم در شورای ولایتی هرات این افراد را مشخصا نام نبردند اما مدعی هستند که روند کاری این شورا پس از انتخاباتی که به منظور انتخاب هیات اداری این شورا چندی پیش برگزار گردید، به حالت انحصاری و خلاف طرزالعمل شورا درآمده است!

توریالی طاهری، سخنگوی گروه نماینده بهتر در این رابطه در گفتگو با خبرگزاری پامیر با ابراز این مطلب که قبل از برگزاری انتخابات پول های هنگفتی به منظور کمپاین انتخاباتی از سوی برخی اعضای هیات رییسه صورت گرفته است، گفت: یک عده از کسانی که عضو هیات رهبری شدند مقدار پولی را مصرف کردند تا اینکه رییس و معاون تعیین شد در مسایل انتخابات افغانستان شما می دانید که لیاقت و شایستگی مطرح نیست بلکه مسایل پول و مادی مطرح است و متاسفانه هیچ نهادی هم وجود ندارد که این مساله را مورد بازپرس قرار دهد که چرا پول های هنگفتی قبل از انتخابات به مصرف رسید و از کجا به دست آمد؟!

از سوی دیگر، داکتر نذیر احمد حیدرزاده، یکی دیگر از اعضای شورای ولایتی هرات نیز با تایید این گفته می گوید: برخی از اعضای شورای ولایتی به دبی سفر داشتند و بسیار پول های هنگفتی به مصرف رسید و نزدیک و ما از زبان برخی دوستان شنیدیم که نزدیک به لک ها دالر در این سفر دبی به مصرف رسیده است و از آن جا هدایای بسیار کلان به برخی دوستان آورده شد این در حالی است که وقتی بحث مادیات و بحث پول مطرح می شود بخواهیم نخواهیم مانع رشد دموکراسی می شود!

با این حال، سخنگوی گروه نمایندگی بهتر بر این باور است که این مصارف شخصی نبوده بلکه از سوی آن عده افراد مربوط گروه های مافیایی و احزاب سیاسی که قبلا از آدرس این شورا مورد حمایت قرار گرفته اند پرداخت گردیده است.

این در حالی است که چندی قبل انتخابات به منظور تعیین هیات رییسه شورای ولایتی برگزار گردید که در این انتخابات داکتر فیض زاده مجددا به عنوان رییس شورای ولایتی، آقای انوری به عنوان معاون و خانم سکینه حسینی به عنوان منشی انتخاب شدند.

از سوی دیگر، گفته می شود که این اعتراضات زمانی شدت گرفت که داکتر حیدر زاده که به اساس رای اکثریت اعضا به شمول آرای موافق رییس و معاون این شورا در جلسه رسمی، موظف به ایجاد کمیته ها گردیده بود، اما پس از تعیین کمیته ها از سوی داکتر حیدرزاده، رییس و معاون این شورا مورد پذیریش قرار نگرفت.

در این راستا، داکتر حیدرزاده می گوید: من بر این اساس لیست را آماده کردم و وکلا را بر اساس لیاقت و سابقه کاری شان به کمیته ها تقسیم کردم و به هیات رییسه تسلیم کردم تا لیست اعلام شود اما متاسفانه چون لیست به اساس خواسته هیات رییسه نبود آنها لیست را نپذیرفتند در حالی که این خلاف قانون شورای ولایتی است چون زمانی که سیزده نفر رای می دهند رییس و یا معاون حق وتو ندارند و این مساله باعث گله مند شدن وکلا شد که به رای آنان احترام گذاشته نشد.

با این حال، یازده تن از این اعضا که مخالف روند فعلی عملکرد ها در این شورا هستند، با برداشتن تصاویر شان از پلا کارت معرفی اعضای شورای ولایتی، اعتراض خویش را از این روند اعلام داشتند.

سخنگوی گروه نمایندگی بهتر می گوید که آنها دیگر نمی خواهند تا در شورایی که مسایل آن انحصاری باشد و در آن افراد زورگو، خود خواه و کسانی که به فساد آغشته اند، حضور دارند، کار کنند.

با این حال گفته می شود که این گروه خواهان تحکیم وحدت، رفع نواقص موجود و قانونمند ساختن شورای ولایتی می باشد.

گروه نمایندگی بهتر متشکل از یازده عضو شورای ولایتی بوده که وکیل محمد عمر صدیقی رییس جلسات این گروه است، تور محمد ظریفی معاون این گروه، خانم سکینه حسینی منشی شورای ولایتی و منشی این گروه است و توریالی طاهری سخنگوی این گروه می باشد.

گفتنی است که شماری از این نمایندگان تاکیید می ورزد که هیات رییسه باید حرکات خود را قانونمند ساخته و طبق قانون و طرزالعمل شورای ولایتی رفتار کنند.

همچنان وی می گوید که مسایل مربوط شورا مربوط یک فرد نبوده و باید نظر همه نمایندگان در نظر گرفته شود.

کد(20)